عضویت
موسسه به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

اگر سیاره ما به طور ناگهانی به زغال اخته تبدیل شود، همه چیز شروع به انفجار خواهد کرد. این امر علمی است؟

این نتیجه‌گیری یک مقاله عجیب است که در 27 ژوئیه برای arXiv ارسال شده است. نویسنده، آندرس ساندبرگ، یک دانشمند محاسبات عصبی با یک نمونه کار تحقیقاتی گسترده در موسسه انفورماتیک دانشگاه آکسفورد، به مشکلاتی که در ابتدا در وب سایت Stack Exchange مطرح شده بود را به طور کامل، با صورت مساله زغال اخته، حل کرده است!!!


مقاله ساندبرگ به این سوال پاسخ می‌دهد: «اگر کل زمین به صورت یکباره به زغال اخته تبدیل شود (بدون فشرده شدن جایگزین شود)، چه اتفاقی می‌افتد؟ در انجام این کار، سندبرگ یک فرض کلیدی را مطرح می‌کند: زمین تبدیل به "زغال اخته" بزرگ با پوست ضخیم می‌شود، نه "زغال اخته وحشی با پوست نازک".

این مسئله تبدیل به یک معادله بزرگ می‌شود: زغال اخته بزرگتر با پوست ضخیم فاصله بیشتری دارد، زمانی که زمین خود به خود تبدیل به زغال اخته بطور یکنواخت می‌شود در مدل ساندبرگ، این فضا بسیار سریع با هوا پر می‌شود که پیامد آن پیشامدهای عجیب غریب خواهد بود.

ساندبرگ نوشت: "اولین اثری که فردی که روی سطح زمین در هنگام تبدیل شدن زمین به زغال اخته ایستاده است،احساس می‌کند، کاهش شدید گرانش است."

ساندبرگ نوشت: در یک زمین زغال‌اخته‌ای، شما ممکن است احساس سوزش در روده خود بکنید مثل اینکه سوار یک آسانسور کاهش وزن شده باشد، وزن شما 87 درصد کاهش خواهد یافت. اگر شما وزنی حدود 150 پوند داشته باشید. (68 کیلوگرم) در زمین زغال‌اخته‌ای، شما حدود 20 پوند وزن خواهید داشت. ساندبرگ در این مقاله گفت: (9 کیلوگرم) نتیجه کاهش وزن در سیاره زغال‌اخته‌ای می‌باشد.

سطح زمین زغال اخته‌ای کم جاذبه ممکن است مکان جالبی باشد اما، ساندبرگ گفت: همه چیز خیلی سریع شروع به تغییر می‌کند.

همه این هوایی که بین زغال اخته به دام افتاده به سطح می‌رسد، به طوری که زغال اخته به زیر فشار گرانشی خود فرو می‌ریزد. حباب‌های بزرگ به سطح نفوذ کرده و به فضا پرتاب می‌شوند، حتی وقتی که این حبابها در داخل سیاره یخ بزنند.

ساندبرگ نوشت: عمل این حبابها با فروپاشی هسته سیاره تبدیل به "بدترین زلزله" می‌شود. "و آنقدر این امر ادامه پیدا می‌کند که همه چیز به سمت مرکز سیاره 715 کیلومتر [444 مایل] برود. در حالی که این امر اتفاق می‌افتد، دما به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد [حدود 143 درجه سلسیوس یا 258 درجه فارنهایت]. جهانی با یک اتمسفر بخاری فرض کنید که اقیانوسی از زغال اخته داغ بر بالای "گرانیتا"ی آن وجود دارد"

این "گرانیتا" یک هسته ی داغ یخ زده است که توسط فشار شدید در مرکز سیاره به طور جامد فشرده شده است.

ساندبرگ نوشت، آسمان هنوز هم آبی‌رنگ است، با ابرهای بخار آب. هر بازمانده‌ای ممکن است هنوز بتواند افق را ببیند: ماه، ناگهان از دست کشند گرانشی زمین آزاد شده و به فضا پرتاب می‌شود.

ساندبرگ نوشت که هنوز بسیاری از سوالات برای بررسی زمین زغال‌اخته‌ای دارد که بسیاری از آنها مربوط به شیمی آن است. همه این مخلوط ممکن است در شرایط عادی به الکل تبدیل شود، اما احتمال دارد که تمام آن آنتی‌اکسیدان‌ها روند را مختل کنند.

علاوه بر این، او نوشت: "آیا جو مرطوب بیشتر می‌شود، یا می‌تواند لایه ابر را نگه می‌دارد آلبدو [سطح بازتابی از نور ورودی] به اندازه کافی بالا برای جلوگیری از اثر گلخانه ای فرار می‌کند؟ آیا [تابش خورشید می‌تواند مولکول‌های آب را از بین ببرد و سیاره خشک شود]

ساندبرگ به این نتیجه رسید: «ممکن است تعجب کنیم که آیا این نوع اکتشاف ارزشمند است یا نه؟! من معتقدم که: این یک روش آموزشی و سرگرم کننده برای استفاده از مدل استاندارد علوم سیاره‌ای به صورت یک سیستم است. با توجه به اینکه چگونه اتفاقات عجیب و غریب فضایی زمین زغال‌اخته‌ای در واقع نسبتا طبیعی است در مقایسه با آنچه که خارج از آن وجود دارد. "

شما می توانید مقاله سندبرگ را در https://arxiv.org/pdf/1807.10553.pdf بخوانید.

منبع: https://www.space.com/41343-blueberry-earth.html
تمامی زمان ها +4.5 است. زمان اکنون 1:12 ق.ظ است.